Zagęszczanie i przedłużanie rzęs

Piękne, długie i gęste rzęsy stanowią podobnie jak brwi doskonałą oprawę dla oczu, ale i dla całej twarzy. Dzięki nim kobieta czuje się pięknie i pociągająco. Zadbane rzęsy wywołują zalotny efekt, dzięki czemu czujemy się w pełni kobieco. Co jednak zrobić, kiedy nasze rzęsy są słabe i cienkie a zwykła masakra nie pomaga? Ciekawą alternatywą dla pań pragnących zniewalającego efektu zjawiskowego wachlarza rzęs jest ich przedłużanie i zagęszczanie metodą jeden do jednego. Metoda ta polega na doklejaniu pojedynczych rzęs – każda jest grubsza przy nasadzie i zwężająca się ku końcowi. Sztuczne sylikonowe rzęsy stosowane przez prawie każdy salon kosmetyczny posiadają rozmaitą długość i grubość – ich ułożenie komponuje na podstawie predyspozycji oraz typu urody, zajmująca się zabiegiem kosmetyczka. Gdynia ma w swej ofercie salony (swiaturody.com > kosmetyczka > Gdynia) podejmujące się przedłużania.

Przeciwwskazań do wykonania zabiegu praktycznie nie ma – jest on bowiem w pełni bezpieczny. Jedyne warunki, jakie trzeba spełniać to brak makijażu na rzęsach i powiekach, brak soczewek podczas samego zabiegu (po zabiegu można je spokojnie nosić), nie należy również podkręcać rzęs. Podstawową wadą przedłużania rzęs metodą 1:1 jest czas jego trwania – dochodzi on bowiem w niektórych przypadkach nawet do dwóch godzin, podczas których klientka leży nieruchomo na fotelu kosmetycznym z zamkniętymi oczami i oklejoną specjalną taśmą dolna powieką. Oklejenie wykonuje się po to, by dolne rzęsy nie przyklejały się do górnych podczas zasychania kleju. Koszt takiej przyjemności to około 130 złotych, przy czym efekt utrzymuje się mniej więcej przez trzy tygodnie. Po tym czasie należy poddać się uzupełnieniu braków.

Dobrze wykonane przedłużanie i zagęszczanie rzęs może zupełnie odmienić i odświeżyć twarz. Musi być jednak prawidłowo wykonane, w innym bowiem przypadku efekt może się okazać karykaturalny. Przedłużając rzęsy można uzyskać bardzo naturalny efekt, ale w przypadku wyjątkowych okazji można się pokusić o bardziej sceniczną stylizację, na przykład kolorowymi i bardzo długimi rzęsami, które same w sobie będą biżuterią i ozdobą. Należy jednak z tym bardzo uważać, aby efekt nie okazał się odwrotny do zamierzonego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>